DORADZTWO PRAWNE EKO-TUR
Nasza historia z prawem oświatowym rozpoczęła się ponad 21 lat temu. Misją powstałego wtedy Instytutu Kształcenia było podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli poprzez organizowanie szkoleń doskonalących i kursów tematycznych dla placówek oświatowych. Zainteresowanie ofertą Instytutu szybko przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wkrótce liczne pytania kierowane do wykładowców, a także dyskusje, jakie odbywały się podczas szkoleń, zmobilizowały nas do podjęcia działań również w zakresie porad prawnych, księgowych i wychowawczych. Z kolei osiem lat temu, chcąc sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu, uruchomiliśmy dodatkową usługę – telefoniczne porady prawne.

Dziś, będąc częścią grupy wraz z Instytutem Kształcenia Eko-Tur, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową pomoc oraz dostarczyć obszerną wiedzę z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy, a także prawa opiekuńczo-rodzinnego.

Od początku naszej działalności nieprzerwanie dokładamy wszelkich starań, aby praca, którą wykonujemy, była dla Państwa wsparciem w trudnych i delikatnych sytuacjach, jakie mogą zaistnieć każdego dnia. Wyróżnia nas indywidualny sposób podejścia do każdej sprawy i wykwalifikowany zespół, w skład którego wchodzą prawnicy oraz psychologowie z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zespół ekspercki dobraliśmy tak, by móc analizować każde zagadnienie nie tylko pod kątem prawa, ale także od strony psychologicznej i naukowej. W wielu sprawach dotyczących prawa rodzinnego i opiekuńczego tego typu wsparcie jest kluczowe dla odpowiedniej oceny sytuacji. Nasi wykładowcy na miejscu udzielą Państwu błyskawicznych klarownych odpowiedzi na ewentualne pytania. Wytłumaczą zawiłe kwestie przystępnym językiem oraz pomogą podjąć niezbędne kroki w konkretnym wypadku.

Opieka nad placówkami

Wieloletnia współpraca z tysiącami placówek oświatowych pozwoliła nam zdobyć ogromną wiedzę o rynku oświaty. Opierając się na naszym doświadczeniu, jesteśmy w stanie wnikliwie przeanalizować potrzeby szkoły. Uczestniczymy w jej życiu i bierzemy odpowiedzialność za jej rozwój. Ofertę kierujemy zwłaszcza do placówek niepublicznych. Specyfika ich działalności powoduje, że nie mogą liczyć na wsparcie prawne w takim zakresie, jak placówki publiczne.